Životní mapy

Možná i Ty často řešíš, proč se pořád dokola dostáváš do situací, které Ti nejsou příjemné. Které vlastně nechceš řešit, nebo nevíš, jak je řešit v klidu. Cítíš se pod tlakem, snažíš se dělat všechno správně, ale jako by to pořád nebylo dost. 

Hledáš, kdo vlastně jsi a co od svého života chceš, ale nevíš, jak na to přijít. Možná občas přemýšlíš, zda ses sem vůbec narodil/a správně a jen jedeš ve svém křeččím kolečku starostí a povinností a nemáš prostor pro sebe a pro to, co Tě skutečně baví. Nebo dokonce ani nevíš, co Tě baví a naplňuje.

Chodíš do práce, která Tě nebaví a necítíš se v ní dobře. Nebo děláš práci, která Tě baví, ale neuživí Tebe, ani Tvoji rodinu. Protože přeci „nemůžu mít všechno.“

 Žijete ve vztahu, kde Ti pořád něco chybí, nebo Tě něco (někdo)  štve. Máš pocit, že Ti partner/ka nevěnuje dostatek pozornosti, nebo že si tu pozornost málo zasloužíš. Ale říkáš si „lepší něco, než nic, mohlo by to být i horší“. Nebo naopak stále přemýšlíš, jestli na Tebe nečeká někdo mnohem lepší?

 Jaké jsou Tvé skutečné potřeby, nebo jak je objevit? Zajímal se někdy někdo o Tvé potřeby? Umíš si je naplňovat sám/sama sobě? Nebo stále jen pracuješ na tom, aby byli šťastní všichni kolem Tebe a čekáš, kdy konečně budeš šťastný/á Ty?

 Dobře ten pocit znám a taky už vím, že to jsou právě nefunkční programy z dětství, které jsme do sebe „nahráli“ a kterými se po celý život řídíme, i když už nám neslouží. Jedeme v módu “přežití“ a “autopilot”, ale svůj život doopravdy neřídíme. Máme pocit, že se nám to „prostě děje“. Ptáme se proč. Proč zrovna mě tohle potkalo?

Skvělé na tom je, že to jde změnit a že na to nemusíš být sám/sama  – můžeme to zvládnout spolu a to právě díky Životním mapám. Bude Tě to bavit, budeš si říkat „ahaaaa, tak proto, no jasně!“ a přijde obrovská úleva. Změny se začnou dít velmi rychle a budeš až překvapená/ý, jak drobnými kroky a změnami, které projdeš sám/a u sebe, se začne měnit i svět a lidi kolem Tebe.

Co ještě životní mapy umí řešit?

 • nenaplněný osobní potenciál – co mě baví, na co mám talent, co mě naplňuje?
 • nevím, co vlastně chci já a co dělám jen pro očekávání druhých
 • jak najít své osobní hranice a jak si je chránit
 • jak se naučit říkat NE, když mi v něčem není dobře
 • jak se naučit komunikaci s partnerem, když mám pocit, že mě nevnímá
 • jak komunikovat s dětmi, aby ubylo hádek a křiku
 • co mám udělat, abych nebyla tak vyčerpaná a abych nemusela pořád všechno dělat sama
 • ať dělám, co dělám, mám pocit, že selhávám a nepřipadám si “dost dobrá”/ “dost dobrý”

Životní mapy jsou rychlým a moderním nástrojem, jak odhalit příčinu aktuálních problémů a situací, které se nám opakují a nevíme, jak se posunout dál. Tyto příčiny ovlivňují náš současný život.

Životní mapy dávají okamžitou odpověď a zároveň dávají i konkrétní návod, jak situace řešit jinak, než jsme doposud byli zvyklí. Protože řešit stejné situace stejným způsobem jiný výsledek nepřinese.

V čem můžou Životní mapy pomoci dětem?

 • Rychle a efektivně získáme pohled, co se děje uvnitř dítěte a jak vnímá situaci v rodině.
 • Pomáhají řešit problémy ve škole i doma.
 • Pomáhá objevit a řešit možné budoucí směřování dítěte k závislostem.
 • Při problémech ve výchově můžeme zjistit, zda na dítě nepřenášíme svá vlastní nezpracovaná traumata z dětství.
 • Pomáhají dítě připravit na větší životní změnu – rozvod, stěhování,
 • Díky Životním mapám můžete lépe pochopit vnitřní svět vašeho dítěte a zlepšit vzájemnou komunikaci.
 • Můžete změnit své postoje a přístup k výchově – budete-li chtít a navázat tak důvěrný vztah se svým dítětem, které nebude mít obavy se vám svěřit, když to bude potřebovat.

Jsem certifikovanou lektorkou Životních map pro dospělé a děti od 3 do 6 let.

Hledala jsem funkční nástroj, kterým jde „opravit“ chyby, které jsme možná udělali při výchově svých dětí a díky kterému by se mohly rodiče naučit lépe rozumět vlastním dětem. Našla jsem ale mnohem víc, nástroj, který léčí nejen děti, ale taky zraněné duše dospělých. Už to neposílejme dál, ať to, co děje nám, nemusí řešit i naše děti.

Sezení trvá přibližně dvě hodiny, skládá se z diagnostiky, konzultace a kroků k řešení. V případě hlubokého a závažného problému je někdy potřeba toto sezení několikrát opakovat – pokud to budeš chtít.

Těším se na Tebe, i na Tvé děti.

Můžeš si vybrat samostatnou konzultaci, nebo balíček, který můžeš využít pro celou rodinu, nebo pro dlouhodobou spolupráci a postupné řešení svých traumat, limitujících programů a přesvědčení. Termín setkání si domluvíme telefonicky, nebo vyplň kontaktní formulář níže

Životní mapy je možné absolvovat pouze osobně v Bystřici nad Pernštejnem.

Výběr konzultací:

 1 konzultace za 2 500 Kč

Balíček 6 konzultací za 13 500 Kč

Balíček roční spolupráce – 12 konzultací 24 000 Kč

Kontakt

Máš zájem o individuální konzultaci? Napadají Tě další otázky, nebo máš k řešení téma, na které jsi v kurzu nedostala odpověď?

Napiš mi:  podpora@klarastara.cz

Telefon +420 774419705

Pošlete mi zprávu:

Můžeš si poslechnout rozhovor s autory metody Kamilou a Petrem Kopsovými a blíže se seznámit s Životními mapami i se mnou